Eksport do Izraela – te liczby stale rosną i robią wrażenie!
Eksport do Izraela może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie lub poszerzenie własnej działalności na polu wymiany handlowej. Izrael to państwo z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, sprzyjającą zagranicznym rynkom i przedsiębiorcom.
Eksport do Izraela z Polski stale rośnie. Szybujących w górę wskaźników nie zatrzymała nawet pandemia koronawirusa – także i w 2020 r. zanotowano wzrost eksportu. W ostatniej dekadzie eksport do Izraela wzrósł niemal dwukrotnie!
Oto statystyki z lat 2011-2020 (kwoty w USD):
2011 – 392,8 mln
2012 – 425,2 mln
2013 – 478,2 mln
2014 – 483,8 mln
2015 – 510 mln
2016 – 571,8 mln
2017 – 606,5 mln
2018 – 691,5 mln
2019 – 704,8 mln
2020 – 766,5 mln
Co eksportuje się do Izraela?
– żywność: mięso, głównie wołowinę
– cukry i wyroby cukiernicze oraz piekarskie
– maszyny i urządzenia elektryczne oraz mechaniczne + ich części
– środki transportu: pojazdy, samoloty, statki i inne
– napoje bezalkoholowe, w tym np. woda smakowa
Tak zaś prezentuje się lista konkretnych towarów, które eksportuje się do Izraela:
– mrożone mięso wołowe
– cukier trzcinowy i buraczany
– żurawie budowlane
– podwozia pojazdów silnikowych
– samochody, busy
Co ciekawe, obowiązują tam dość restrykcyjne przepisy dotyczące wysyłki niektórych produktów. Oto część towarów objętych zakazem eksportu do Izraela:
– maszyny do gier losowych
– broń palna i wyroby łatwopalne
– produkty testowane na zwierzętach
Zalety eksportu do Izraela
Izrael to nie tylko państwo z wysoko rozwiniętą gospodarką, ale też kraj otwarty na przedsiębiorców z Europy. Dlaczego warto postawić na eksport do Izraela?
- Izrael to rynek przyjazny nowym technologiom, inwestujący ogromne środki w tym zakresie. Pamiętaj o tym, planując eksport do Izraela czy współpracę z tamtejszymi przedsiębiorcami!
- Klienci z Izraela są na ogół zaufani i wypłacalni – to przedsiębiorcy nastawieni na długofalową współpracę. Warto wiedzieć, że Izrael ma najwyższą możliwą, czyli pozytywną notę ryzyka biznesowego.
- Transport do Izraela z kontynentalnej Europy jest mile widziany przez tamtejsze służby celne. Mając świadectwo pochodzenia EUR1 uda Ci się obniżyć koszty ładunku.
Wymagane dokumenty eksportowe
- eksporter z Polski musi mieć nadany numer EORI – więcej o EORI w tym linku: https://seacargoo.com/eori-co-to-takiego-i-dlaczego-to-wazne/
- przyda się dokument EUR1
- faktura handlowa (invoice)
- packing list – specyfikacja towaru, czyli lista wysyłanych rzeczy (z opisem parametrów ładunku, rodzaju opakowania, wagi netto + wagi brutto)
- inne ewentualne pozwolenia w zależności od rodzaju wysyłanego towaru
Podsumowując: Izrael, państwo stabilne i rozwinięte gospodarczo, to ważny partner handlowy Polski, a eksport do tego kraju stale rośnie, z naciskiem na produkty spożywczo-rolne. Tamtejszy, innowacyjny rynek jest otwarty na współpracę z polskimi producentami i przedsiębiorcami. Współpraca z Izraelem może okazać się dobrym wyjściem, jeśli chodzi o eksport towarów z Polski i promocja własnych usług w tamtym regionie świata.
Z Sea Cargo Operations – seacargoo twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.
Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!
Ahoj!