Eksport do Izraela

Eksport do Izraela może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie lub poszerzenie własnej działalności na polu wymiany handlowej. Izrael to państwo z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, sprzyjającą zagranicznym rynkom i przedsiębiorcom.

Eksport do Izraela z Polski stale rośnie. Szybujących w górę wskaźników nie zatrzymała nawet pandemia koronawirusa – także i w 2020 r. zanotowano wzrost eksportu. W ostatniej dekadzie eksport do Izraela wzrósł niemal dwukrotnie!

Eksport do Izraela – co możesz z nami wysłać?

– żywność: mięso, głównie wołowinę

– cukry i wyroby cukiernicze oraz piekarskie

– maszyny i urządzenia elektryczne oraz mechaniczne + ich części

– środki transportu: pojazdy, samoloty, statki i inne

– napoje bezalkoholowe, w tym np. woda smakowa

Eksport do Izraela – najczęściej eksportowane ładunki

– mrożone mięso wołowe

– cukier trzcinowy i buraczany

– żurawie budowlane

– podwozia pojazdów silnikowych

– samochody, busy

Eksport do Izraela – bezwzględny ZAKAZ

– maszyny do gier losowych

– broń palna i wyroby łatwopalne

– produkty testowane na zwierzętach

Eksport do Izraela – wymagane dokumenty

  • eksporter z Polski musi mieć nadany numer EORI – więcej o EORI w tym linku: https://seacargoo.com/eori-co-to-takiego-i-dlaczego-to-wazne/
  • przyda się dokument EUR1
  • faktura handlowa (invoice)
  • packing list – specyfikacja towaru, czyli lista wysyłanych rzeczy (z opisem parametrów ładunku, rodzaju opakowania, wagi netto + wagi brutto)
  • inne ewentualne pozwolenia w zależności od rodzaju wysyłanego towaru

Eksport towarów do Izraela – zalety

Izrael to nie tylko państwo z wysoko rozwiniętą gospodarką, ale też kraj otwarty na przedsiębiorców z Europy. Dlaczego warto postawić na eksport do Izraela?

  • Izrael to rynek przyjazny nowym technologiom, inwestujący ogromne środki w tym zakresie. Pamiętaj o tym, planując eksport do Izraela czy współpracę z tamtejszymi przedsiębiorcami!
  • Klienci z Izraela są na ogół zaufani i wypłacalni – to przedsiębiorcy nastawieni na długofalową współpracę. Warto wiedzieć, że Izrael ma najwyższą możliwą, czyli pozytywną notę ryzyka biznesowego.
  • Transport do Izraela z kontynentalnej Europy jest mile widziany przez tamtejsze służby celne. Mając świadectwo pochodzenia EUR1 uda Ci się obniżyć koszty ładunku.

Eksport towarów do Izraela – komu oferujemy sprawny eksport

Pomoc proponujemy zarówno właścicielom przedsiębiorstw, którzy prowadzą handel na amerykańskim rynku, jak i osobom prywatnym. Organizujemy przeprowadzki wraz z transportem całego zgromadzonego dobytku – tzw. mienie przesiedlenia (meble, sprzęty RTV itp.), a także dystrybuujemy pojedyncze przesyłki w ramach jednorazowej usługi.  Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania.

Eksport towarów do Izraela – obsługiwane porty

Eksport do Haifa
Eksport do Ashdod

Menu