Eksport morski ładunków niestandardowych, ponadnormatywnych i ponadgabarytów.

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Eksport morski ładunków niestandardowych, ponadnormatywnych i ponadgabarytów.

 

Jak TRANSPORTUJEMY drogą morską ładunki niestandardowe, PONADNORMATYWNE, ponadgabrytowe?

 

Ostatnie case study z naszego podwórka : eksport morski ładunków niestandardowych. 

 

Taka sytuacja… 😉

 

Dzwoni Klient : „Mamy do wywiezienia całą fabrykę „czegoś-tam”, ładunki niestandardowe, ponadgabarytowe, ciężkie, w ogóle jakieś takie niefajne – czy możecie nam pomóc, co możecie zaoferować? ” Nasza odpowiedź mogła być tylko jedna – oczywiście, że pomożemy. 😉

 

Poprosiliśmy o listę urządzeń do załadunku wraz z wymiarami i wagą. Po jej otrzymaniu trochę zjeżył się nam włos (nie tylko na głowie), ale usiedliśmy z Maćkiem do tworzenia sztau planu.

 

I jak to teraz „zapakować”?  😉

 

Wyszło nam, że potrzebować będziemy specjalistycznego sprzętu w postaci kilku kontenerów 40’OT (open top), jednego flata, i paru normalnych, zwykłych, standardowych kontenerów 40’HC.  🙂  TU LINK DO NASZEGO ARTYKUŁU O RODZAJACH KONTENERÓW –  https://seacargoo.com/rodzaje-kontenerow-czyli-wszystko-w-pigulce/

 

Poskładaliśmy wszystko do „kupy” i wysłaliśmy propozycję załadunkową do Załadowcy oraz Odbiorcy. Nie byliśmy jakoś specjalnie zaskoczeni, że propozycja została przyjęta, bo sporządziliśmy bardzo precyzyjny plan załadunkowy oraz daliśmy naprawdę dobrą cenę na usługę.

 

Bardzo ważnym elementem było to, że Załadowca dysponował suwnicą o dużej nośności, co zdecydowanie ułatwiło nam pracę! Ważne również było to, że użyte kontenery OT (open top) musiały być wyposażone w tzw. ruchomą belkę. To było coś, co przewidzieliśmy – ku istotnemu zaskoczeniu Załadowcy.  😉

 

Finał? Sukces! 

 

Finalnie cały proces formowania kontenerów specjalistycznych odbył się bez problemów, wszystko spakowaliśmy do przewidzianej ilości kontenerów.

 

Podobnie jak w przypadku formowania konsoli LCL przy obsłudze ładunków ponadnormatywnych, ważne jest doświadczenie i umiejętność przewidywania problemów (patrz ruchoma belka).

 

Załadowca zadowolony, Odbiorca zadowolony. Czy czegoś trzeba więcej?  😉

 

Niezmiennie polecamy się do obsługi ładunków ponadnormatywnych. Sprzęt specjalistyczny typu kontenery OT, flat itp. nie stanowią dla nas tajemnic. Jak również obsługa ładunków typu RORO, konwencjonalnych (całostatkowych).

 

Szukasz sprawdzonego i doświadczonego Partnera? Już znalazłeś.  😉

 

Kilka zdjęć z owego załadunku:

 

 

 

 

Pamiętaj, z Sea Cargo Operations – z https://seacargoo.com/ Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! ⚓️

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!  🙂

mail : info@seacargoo.com

tel. / phone: +48 (58) 688 82 10

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Sytuacja w portach ukraińskich.
Eksport / Trudny czas dla branży meblarskiej. Co dalej?
Menu