Eksport na Islandię – krok po kroku (CZĘŚĆ II)

  1. Strona główna
  2. drobnica
  3. Eksport na Islandię – krok po kroku (CZĘŚĆ II)

 

EKSPORT NA ISLANDIĘ A KWESTIA VAT.

 

Zapraszamy na kolejną część naszego tekstu poświęconego Islandii.

Ostatnio wspominaliśmy o obowiązujących przepisach celnych, teraz chcielibyśmy skupić się na kwestii podatku VAT przy eksporcie materiałów budowlanych.

 

Spójrzmy na kilka absolutnie kluczowych kwestii, które rozjaśnią wszelkie wątpliwości :

 

1 ) PODATEK VAT – jeśli chcesz eksportować materiały budowlane na Islandię, co do zasady możesz je w tej sytuacji kupić bez naliczania polskiej stawki VAT. Wynika to z uczestnictwa Islandii w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Wypracowane porozumienie między krajami, które przynależą do EOG, traktuje o braku podwójnego opodatkowania.

 

2 ) FAKTURA EKSPORTOWA – aby spełnić te warunki, sprzedawca musi wystawić nam fakturę eksportową. Kupione towary musimy wywieźć poza Polskę, inaczej to sprzedawca zapłaci podatek. Może się więc czasami zdarzyć, że mogą oni być niezbyt chętni na jej wystawianie.  Zdarzają się bowiem przypadki nieuczciwych nabywców, którzy proszą o wypisywanie takich faktur, a materiały budowlane wcale nie opuszczają terenu naszego kraju… W takiej sytuacji sprzedawca traci, a nieuczciwy nabywca zyskuje. Stąd bierze się niechęć sprzedawców do faktur eksportowych.

 

PODSUMUJMY!

 

  • Eksport materiałów budowlanych oczywiście wymaga przestrzegania określonych przepisów  związanych z uregulowaniem podatku VAT.
  • Jeśli chcemy eksportować materiały Sprzedawca musi wystawić fakturę eksportową z zerową stawką VAT-u. Podatek VAT jest zerowy, bo podatek ten będzie odprowadzany poza granicami Polski.
  • Jeżeli zdecydujesz się na eksport do Islandii, warto więc skorzystać z wyspecjalizowanych firm w tej branży. Dzięki temu kupisz taniej, ponieważ tacy przedsiębiorcy współpracują z dostawcami od lat, w związku z czym nie będzie problemu z wystawieniem faktury eksportowej. Znamy i polecamy takie firmy. 🙂

 

Eksport na Islandię to duma naszej Firmy, jesteśmy rynkowym liderem w Polsce, jeśli chodzi o transport drobnicy do tego kraju.

Pływamy na Islandię cyklicznie – co dwa tygodnie. Zapotrzebowanie na tej pięknej wyspie jest ogromne! Z Polski pływają głównie : materiały budowlane, okna, rolety, meble, materiały wykończeniowe i dekoracyjne oraz spożywka.

Nie wahaj się, wyślij do nas zapytanie o eksport na Islandię lub już po wycenę swojego ładunku!

mail : info@seacargoo.com

 

Sea Cargo Operations Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj!

 

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Eksport na Islandię – krok po kroku (CZĘŚĆ I)
Eksport do Izraela – szybko i prosto!
Menu