Pomysły dla “czterech kółek”. Import artykułów do samochodu z Azji
Jazda samochodem staje się coraz bardziej komfortowa. Przekładają się na to nie tylko nowoczesne rozwiązania wdrażane przez producentów, ale także różnego rodzaju dodatkowe urządzenia, akcesoria i gadżety, w które możemy wyposażyć wnętrza naszych pojazdów. Nie będzie zaskoczeniem, że część z nich sprowadzana jest z krajów azjatyckich, w tym z Chin. I to właśnie tym, bardziej i mniej oczywistym akcesoriom przyjrzymy się tym razem. 🙂
Są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Z dobra luksusowego, za który były niegdyś uznawane, stopniowo stawały się coraz łatwiej dostępnym środkiem transportu. Według danych przedstawionych przez The European Automobile Manufacturers’ Association (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów), w roku 2022 to właśnie w Polsce odnotowano największą liczbę samochodów na 1000 mieszkańców – 703. Po drogach UE poruszało się ok. 289,6 mln pojazdów różnego segmentu (w tym ok. 252,2 mln aut), po polskich – ok. 30,8 tys. (ok. 26,4 mln). Jak podaje z kolei Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (dane za rok 2022), liczba rejestracji “osobówek” w kraju nad Wisłą wyniosła 419 749. W roku 2023 zarejestrowanych zostało natomiast o 13,2% więcej (475 tys.) nowych pojazdów tego typu niż w poprzedzającym.
Wiemy już, że zdecydowanie mamy czym jeździć, teraz pora się przyjrzeć temu, co towarzyszy nam w tych krótszych i dłuższych podróżach. Akcesoria, zarówno te działające po podłączeniu do źródła zasilania jak i takie, które tego nie wymagają, znaleźć można praktycznie wszędzie, w tym w dedykowanych sklepach, popularnych marketach czy sklepach o szerszym asortymencie, a także wśród ofert serwisów internetowych. Wskazanie kilku przykładów nie powinno sprawić większego problemu nie tylko kierowcom, ale też osobom, które na co dzień podróżują na fotelu pasażera.
W erze dynamicznego rozwoju technologicznego jednymi z najpotrzebniejszych akcesoriów do samochodu są:
- uchwyt na telefon
- ładowarka do gniazdka zapalniczki
- kable USB
- nawigacje samochodowe
- kable rozruchowe
- latarki LED
- multitool
- wszystkie urządzenia, które umożliwiają korzystanie z niektórych jego funkcji w czasie jazdy, czyli np. zestaw głośnomówiący
- kosmetyki samochodowe
Jak importować akcesoria do samochodów?
Zazwyczaj odbywa się to drogą morską. 🙂 Import tego rodzaju asortymentu wiąże się raczej z niskim kosztem transportu. Jak zawsze w przypadku importu z krajów azjatyckich, należy zapoznać się ze stawkami celnymi na interesujące nas wyroby (na część elektroniki są one zerowe), które znaleźć można w systemach taryfowych ISZTAR czy TARIC, a także zadbać o to, aby produkt spełniał określone wymagania. Jeżeli mowa o artykułach elektronicznych, których to nie brakuje w powyższym zestawieniu, wymagane jest umieszczenie znaku CE będącego deklaracją, iż produkt został poddany przez producenta odpowiednim badaniom i spełnia wymogi unijnych Dyrektyw Nowego Podejścia z zakresu bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska.
Oczywiście sprowadzenie z Chin wiąże się także z koniecznością dokonania wyboru wiarygodnego dostawcy (lub skorzystania z usług pośredników), sprawdzenia jakości produktów oraz ustaleniem waluty i metody zapłaty. Cały proces transportu wiąże się także z dodatkowymi opłatami, w tym np. portowymi. Poza tym, trzeba również mieć na uwadze udokumentowanie całości przebiegu transakcji.
Brzmi skomplikowanie? Bez obaw! Z Sea Cargo Operations nie ma się czego obawiać, chętnie pomożemy. 🙂
Przedsiębiorco, jako Sea Cargo Operations mamy duże doświadczenie w imporcie tego asortymentu, zatem możesz zdać się na nas!
Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – piszcie śmiało! 🙂
mail : info@seacargoo.com
tel. / Phone: +48 (58) 304 43 39
Pamiętaj, z Sea Cargo Operations – z https://seacargoo.com/ Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.
Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!
Ahoj!
- źródła: acea.auto (Report – Vehicles on European roads), pzpm.org.pl (w tym publikacja Rocznik Branży Motoryzacyjnej 2023/2024), intercars.pl, allegro.pl, chinskiraport.p (w tym publikacja 100 pomysłów na import z Chin. Hity na rok 2024), seacargoo.com (źródła własne), europa.eu.
- obraz autorstwa Freepik