Import artykułów do ogrodu

  1. Strona główna
  2. Afryka
  3. Import artykułów do ogrodu

 

Ogrodowe love na wiosnę. Skąd sprowadza się wyposażenie ogrodów?

 

Kiedy po kilku miesiącach utrzymującej się chłodnej aury wreszcie staje się ciepło, wielu z nas z przyjemnością spędza czas na świeżym powietrzu w bardziej lub mniej aktywny sposób. To także moment, w którym wiele osób oddaje się pracom w ogrodzie, odświeża lub zmienia jego wystrój. Zanim artykuły ogrodowe trafią na lokalne podwórka muszą przebyć niekiedy długą drogę. Zazwyczaj morską. 🙂 Skąd dokładnie? Przyjrzyjmy się temu!

 

Pod pojęciem artykuły ogrodowe kryje się wiele rzeczy, na początek warto więc zawęzić zakres oraz rozpocząć od konkretów, czyli mebli ogrodowych. Weźmy pod uwagę te, które cieszyły się w Polsce największą popularnością według Rankingu mebli ogrodowych 2022. Na tej liście znalazły się kolejno: zestawy mebli, fotele, w tym m.in., wiszące, takie jak kokony czy fotele brazylijskie, leżaki, stoły, sofy, huśtawki, krzesła, hamaki oraz skrzynie.

Nie ma tutaj dużego zaskoczenia – wszystkie te artykuły możemy bez problemu znaleźć w sklepach wielobranżowych, budowlanych czy meblowych, a także w Internecie. Na rynku dostępne są różnorodne modele w przedziale cenowym od najtańszych po najdroższe.

 

Jak liczbowo wyglądała produkcja i sprzedaż mebli ogrodowych w 2021 roku? 

Skoro już zahaczyliśmy o finanse, spójrzmy na sytuację światowego rynku produkcji mebli ogrodowych. W podsumowanym roku 2021 wartość ich sprzedaży wyniosła 40,4 mld euro (5,4 per capita). W samej Europie w tym samym okresie wartość ta oscylowała na poziomie 14,2 mld euro (16,4 per capita).

Także według danych za 2021 do największych światowych sprzedawców mebli należały kolejno: Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy, Francja i Wielka Brytania, a tylko w Polsce wartość sprzedaży mebli ogrodowych wyniosła 0,8 mld Euro.

 

Meble ogrodowe pod każdy gust i klimat!

 

Z czego najczęściej wykonuje się meble ogrodowe? Oprócz tworzyw sztucznych, metalu, żeliwa i aluminium, szkła czy różnego rodzaju tkanin jest to także drewno krajowe (sosna, świerk, dąb, grab, buk, grochodrzew) lub, znacznie bardziej odporne, w tym na szkodniki, egzotyczne (w tym np. teak, acajo, bangkirai, wenge, ipe) importowane z krajów Wschodu oraz Afryki. Popularnością cieszy się także wiklina, sprowadzany z Azji bambus oraz rattan. Naturalne meble z niego wytwarzane są m.in. w Chinach, Pakistanie, Indii czy Indonezji. Powszechnie wykorzystywany jest także jego syntetyczny odpowiednik – wykonany z włókna polietylenowego technorattan.

 

Import artykułów ogrodniczych 

 

Zanim przystąpimy do prac w ogrodzie, należy  też wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i inne artykuły. Bez tego ani rusz! 🙂

Czyli zazwyczaj kupujemy: narzędzia ogrodnicze, ziemię, nawozy czy choćby doniczki. Jakie narzędzia są niezbędne przy pracy w ogrodzie? Przede wszystkim szpadel i/lub łopata, grabie, sekator, nożyce do trawy, motyka, pazurki, wszelkiego rodzaju wiaderka, wąż ogrodowy, konewka oraz rękawiczki, dzięki którym unikniemy nieprzyjemnych skaleczeń. Prace w ogrodzie nie obędą się także bez adekwatnej do potrzeb kosiarki.

 

Skąd importujemy asortyment do ogrodów?

 

  • Bez szczególnej eksperckiej wiedzy zgadnąć można, że największa część drobnych artykułów  wykorzystywanych w ogrodzie sprowadzana jest z Dalekiego Wschodu czyli Chin. Zaskoczenia chyba nie ma. 🙂
  • Ale jeśli chodzi już o import mebli ogrodowych z drzewa egzotycznego, to tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Drewno egzotyczne trafia do Polski z rozmaitych kontynentów oraz krajów. Najczęściej są to państwa Afryki Środkowej (m.in. Kongo, Kamerun, Gabon, Angola), Afryki Wschodniej (Etiopia, Uganda, Mozambik) i Afryki Zachodniej (np. Nigeria, Liberia, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej). Z Afryki przywożone jest głównie drewno iroko, moabi, azobe, tali oraz sapeli. Część naszych Klientów sprowadza ten asortyment również z innych kontynentów, między innymi z Azji Południowo-Wschodniej. Dotyczy to głównie takich krajów, jak Singapur, Malezja oraz Indonezja. Z azjatyckich kierunków pochodzi głównie drewno bangkirai, bintangor oraz meranti. 
  • A jak wygląda sytuacja w przypadku importu narzędzi do ogrodu? Tutaj też odrobinę inaczej, bo narzędzia ogrodnicze dystrybuują dostawcy z całego świata. Najwięksi dostawcy to mi.in. Ronix (Niemcy), Corona (USA), Fiskars (Finlandia), Felco (Szwajcaria), Black&Decker (USA).
  • W tej branży nie zabrakło także polskiego akcentu. Na rynku nie brakuje bowiem powstałych lokalnie firm, których narzędzia znane są w kraju i poza jego granicami. Wśród nich znalazły się m.in.Cellfast czy Tuchmet. 🙂

 

 

Importerze, jeśli jesteś zainteresowany importem artykułów ogrodowych – napisz do nas zapytanie!

Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i z przyjemnością wycenimy dla Ciebie transport.

Zapraszamy z zapytaniami na mail : info@seacargoo.com

 

Pamiętaj, z Sea Cargo Operations – https://seacargoo.com/ Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! ⚓️

 

 

 

 

 

 

Źródła: homebook.pl, pkobp.pl (Branża meblarska. Pozycja międzynarodowa polskich producentów i prognozy rozwoju rynku do 2026 r.), ladnydom.pl, leroymerlin.pl, narzędzia-prof.pl, biznews.com.pl 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Import sprzętu sportowego na sezon wiosenno – letni.
Eksport do Afryki. Afryka nie dzika, ale pełna potencjału!
Menu