Import z Angoli

BOGACTWA KULTUROWE I NATURALNE ANGOLI

Angola jest położona w południowo-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Sąsiaduje z Demokratyczną Republiką Konga, Namibią, Kongiem oraz Zambią.

To kraj z pięknymi długimi plażami i krystalicznie czystymi wodami oraz parkami narodowymi pełnymi dzikich zwierząt. W Angoli znajdują się również lasy tropikalne, przepiękne wodospady i rzeki.

Państwo to jest bardzo różnorodne nie tylko pod względem przyrodniczym, ale również kulturowym.

Wszechobecna jest tu muzyka, która porywa swoimi gorącymi rytmami. Niezwykle energiczne tańce tradycyjne zajmują ważne miejsce w kulturze, nie pozostawiając nikogo obojętnym.

Angola słynie również z wydobycia ropy naftowej, wysokiej jakości diamentów oraz rudy żelaza. Bogactwem kraju są także rozległe lasy i łowiska na Atlantyku. Mimo że rolnictwo zatrudnia ok. 85% pracujących, połowa żywności jest importowana.

JAKICH TOWARÓW Z ANGOLI NAJCZĘŚCIEJ DOTYCZY IMPORT?

Główne produkty importowe to granit i marmur.

JAK ORGANIZUJEMY IMPORT PRODUKTÓW Z ANGOLI?

Nasze zaangażowanie i rzetelność sprawiają, że transport surowców lub produktów przebiegnie bezproblemowo – zgodnie z oczekiwaniem partnerów. Działamy szybko i terminowo wywiązujemy się z powierzonych nam zadań.

Z powodu dużej odległości między Angolą a Polską, oferujemy dwa rozwiązania transportowe: fracht morski i lotniczy.

Transport morski umożliwia przemieszczanie wielu ładunków na dalekie dystanse za stosunkowo niską cenę. Do wyboru jest drobnica i przewóz pełno-kontenerowy (LCL i FCL).

W przypadku, gdy towary muszą być jak najszybciej przewiezione bądź ich wartość jest wysoka, lepszym rozwiązaniem będzie transport lotniczy. Jest to najbardziej kosztowna, ale i najszybsza metoda przewozu.

Przed zdecydowaniem się na wysyłkę towaru warto zastanowić się, jakie są nasze priorytety dotyczące szybkości dostawy, kosztów oraz jakości dostawy i na tej podstawie wybrać pomiędzy transportem morskim a lotniczym.

NAJWAŻNIEJSZY PORT MORSKI i LOTNICZY W ANGOLI

Port Morski Luanda, którego kodem jest AOLAD jest angolskim portem położonym w mieście Luanda, stolicy kraju. To największy ośrodek gospodarczy i naukowo-kulturalny kraju. Luanda jest największym portem w Angoli i głównym terminalem importowo-eksportowym dla ładunków dalekobieżnych. Łączy Angolę z innymi krajami na całym świecie. Port ten przyczynił się do wzrostu gospodarczego kraju.

W Luandzie znajduje się również port lotniczy Quatro de Fevereiro, co z portugalskiego oznacza 4 luty. To szczególna data, jest to święto narodowe w Angoli, które ma upamiętniać rozpoczęcie walk zbrojnych z reżimem kolonialnym Portugalii w 1961 roku.

Lotnisko posiada kod LAD. Głównymi przewoźnikami są Emirates (EA) należące do lotniska w Dubaju oraz niemiecka Lufthansa (LH).

JAKIE DOKUMENTY SĄ WYMAGANE PRZY IMPORCIE Z ANGOLI?

  • faktura handlowa (commercial invoice), sporządzana przez eksportera
  • Packing list (P/L), czyli specyfikacja / lista towaru z ilościami oraz wagami netto i brutto
  • świadectwo pochodzenia (daje Eksporter)
  • w przypadku spedycji lotniczej list przewozowy Air Waybill (AWB)
  • jeśli towar jest przewożony drogą morską: konosament morski (Bill of lading, B/L, BOL) od firmy przewozowej, alternatywnie Sea Waybill (SWB)
  • deklaracja wartości celnej

Dodatkowe dokumenty wymagane w zależności od rodzaju towarów:

  • certyfikat fumigacji
  • jeśli importujesz okazy fauny oraz flory: świadectwo CITES
  • test reports , deklaracja zgodności
  • inne certyfikaty, dokumenty i licencje 

KOMPLEKSOWE WSPARCIE W IMPORCIE Z ANGOLI DLA POLSKICH FIRM

Oferujemy firmom kompleksowe usługi w zakresie importu z Angoli. Gwarantujemy efektywność i bezpieczeństwo przeprowadzanych operacji. Działamy szybko i terminowo wywiązujemy się z powierzonych nam zadań.

Zachęcamy do kontaktu w celu wyceny zlecenia i skorzystania z naszej oferty obejmującej import i transport towarów do Polski. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy, począwszy od doradztwa w zakresie przygotowania niezbędnych dokumentów poprzez optymalizację logistyczną aż po odprawę celną w Polsce.

Sea Cargo import jest naprawdę prosty. Zapraszamy do korzystania z naszych usług 🙂

Menu