Import z Jordanii

Gospodarka Jordanii

Jordania jest krajem Bliskiego Wschodu posiadającym dobrą infrastrukturę, w tym transportową. Jest również jednym z największych światowych producentów i eksporterów fosforytów. Główne działy gospodarki to: turystyka, technologia informacyjna, produkcja odzieży, nawozów i potażu.

Gospodarka Jordanii w dużej mierze opiera się na handlu i sektorze turystycznym. Władze Jordanii podejmują reformy gospodarcze związane z liberalizacją handlu i prywatyzacją niektórych gałęzi gospodarki, co ma przyciągnąć zagranicznych inwestorów.

Handel pomiędzy Polską a Jordanią reguluje Umowa Stowarzyszeniowa Unii Europejskiej i Jordanii, która przewiduje znoszenie ceł i barier pozataryfowych. W polsko-jordańskiej wymianie handlowej tradycyjnie notujemy nadwyżkę eksportu nad importem.

Najpopularniejsze importowane produkty Z JORDANII

Z Jordanii  importujemy przede wszystkim:

 • Perły naturalne lub hodowane, kamienie szlachetne lub półszlachetne, metale szlachetne, metale platerowane metalem szlachetnym, sztuczną biżuterię, monety
 • Produkty przemysłu chemicznego lub przemysłów pokrewnych

JAK ORGANIZUJEMY IMPORT PRODUKTÓW Z JORDANII?

Nasze zaangażowanie i rzetelność sprawiają, że transport surowców lub produktów przebiegnie bezproblemowo – zgodnie z oczekiwaniem partnerów. Działamy szybko i terminowo wywiązujemy się z powierzonych nam zadań.

Transport towarów w Jordanii odbywa się głównie za pomocą frachtu morskiego oraz lotniczego. Pierwszy z nich sprawdza się najlepiej w przypadku ładunków wielkogabarytowych, niewymagających pośpiechu.  W przypadku, gdy towary muszą być jak najszybciej przewiezione bądź ich wartość jest wysoka, lepszym rozwiązaniem będzie transport lotniczy.

port morski w JORDANII

Akaba (Aquaba) to port morski, którego kodem jest JOAQA. Obiekt znajduje się w południowo-zachodniej Jordanii, nad Zatoką Akaba (Morze Czerwone). To jedyny port morski w tym kraju.

NAJPOPULARNIEJSZE LOTNISKO w JORDANII

Port lotniczy Amman (kod IATA: AMM, kod ICAO: OJAI) – największy międzynarodowy port lotniczy w Jordanii, położony w Zizya, 30 km na południe od stolicy, Ammanu.

JAKIE DOKUMENTY SĄ WYMAGANE PRZY IMPORCIE Z JORDANII?

 • faktura handlowa (commercial invoice), sporządzana przez eksportera
 • Packing list (P/L), czyli specyfikacja / lista towaru z ilościami oraz wagami netto i brutto
 • świadectwo pochodzenia (daje Eksporter)
 • w przypadku spedycji lotniczej list przewozowy Air Waybill (AWB)
 • jeśli towar jest przewożony drogą morską: konosament morski (Bill of lading, B/L, BOL) od firmy przewozowej, alternatywnie Sea Waybill (SWB)
 • deklaracja wartości celnej

Dodatkowe dokumenty wymagane w zależności od rodzaju towarów:

 • certyfikat fumigacji
 • jeśli importujesz okazy fauny oraz flory: świadectwo CITES
 • test reports , deklaracja zgodności
 • inne certyfikaty, dokumenty i licencje 

KOMPLEKSOWE WSPARCIE W IMPORCIE Z JORDANII DLA POLSKICH FIRM

Oferujemy firmom kompleksowe usługi w zakresie importu z Jordanii. Gwarantujemy efektywność i bezpieczeństwo przeprowadzanych operacji.

Zachęcamy do kontaktu w celu wyceny zlecenia i skorzystania z naszej oferty obejmującej import i transport towarów do Polski. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy, począwszy od doradztwa w zakresie przygotowania niezbędnych dokumentów poprzez optymalizację logistyczną aż po odprawę celną w Polsce.

Sea Cargo import jest naprawdę prosty. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Menu