Import z Meksyku

MEKSYK – GOSPODARKA I WYMIANA HANDLOWA

Meksyk to państwo Ameryki Północnej, które kojarzy się nam głównie z mocną tequilą, ostrymi tacos oraz kapeluszami sombrero. Ten położony między Stanami Zjednoczonymi a Ameryką Środkową kraj słynie również ze swych pięknych plaż, rozpościerających się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku i Zatoki Meksykańskiej.

Jako druga gospodarka w regionie i piętnasta na świecie, stanowi bramę do Ameryki Łacińskiej. Jest to duży, wciąż rozwijający się i chłonny rynek z dobrymi perspektywami na przyszłość dla polskich przedsiębiorców.

Podstawę meksykańskiej gospodarki stanowią sektory przemysłowe: elektroniczny, spożywczy i tytoniowy, chemiczny, metalurgiczny, petrochemiczny, wydobywczy, odzieżowy i samochodowy. Istotny jest również sektor usług, a w nim głównie handel oraz turystyka i transport, a także usługi finansowe oraz nieruchomości.

Meksyk to państwo przemysłowo-rolnicze, które wciąż dynamicznie się rozwija. Słynie między innymi z produkcji wyrobów żywnościowych, w tym warzyw, owoców, czy zbóż. Co więcej, jest to kraj bogaty w złoża surowców mineralnych, na przykład ropy naftowej i gazu ziemnego.

W wymianie handlowej między Polską a Meksykiem nasz eksport do tego państwa przewyższa polski import z Meksyku. Mimo to, import z Meksyku cieszy się zainteresowaniem i posiada swoich zwolenników wśród polskich przedsiębiorców.

Najpopularniejsze importowane produkty

Do pięciu najczęściej importowanych grup towarowych z Meksyku do Polski należą:

 1. Pojazdy nieszynowe oraz ich części i akcesoria
 2. Maszyny i urządzenia elektryczne oraz ich części; rejestratory i odtwarzacze dźwięku, rejestratory i odtwarzacze obrazu i dźwięku oraz części i akcesoria do tych artykułów
 3. Reaktory jądrowe, kotły, maszyny i urządzenia mechaniczne oraz ich części
 4. Przyrządy i aparatura, optyczne, fotograficzne, kinematograficzne, pomiarowe, kontrolne, precyzyjne, medyczne lub chirurgiczne oraz ich części i akcesoria
 5. Tworzywa sztuczne i artykuły z nich

JAK ORGANIZUJEMY IMPORT PRODUKTÓW Z MEKSYKU?

Nasze zaangażowanie i rzetelność sprawiają, że transport surowców lub produktów przebiegnie bezproblemowo – zgodnie z oczekiwaniem partnerów. Działamy szybko i terminowo wywiązujemy się z powierzonych nam zadań.

Oferujemy dwa rozwiązania transportowe z Meksyku: fracht morski i lotniczy.

Transport morski umożliwia przemieszczanie wielu ładunków na dalekie dystanse za stosunkowo niską cenę. Do wyboru jest drobnica i przewóz pełno-kontenerowy (LCL i FCL).

Najszybszą, lecz także i kosztowną metodą przewozu jest transport lotniczy. Ładunek będzie narażony na mniejsze ryzyko niż w przypadku transportu morskiego.

Przed zdecydowaniem się na wysyłkę towaru warto zastanowić się, jakie są nasze priorytety dotyczące szybkości dostawy, kosztów oraz jakości dostawy i na tej podstawie wybrać pomiędzy transportem morskim a lotniczym.

Z JAKICH PORTÓW MORSKICH NAJCZĘŚCIEJ REALIZUJEMY TRANSPORT Z MEKSYKU?

Najważniejsze porty morskie w Meksyku:

 • Port Manzanillo (kod portu: MXZLO)
 • Port Lázaro Cárdenas (kod portu: MXLZC)
 • Port Veracruz (kod portu: MXVER) 
 • Port Ensenada (kod portu: MXESE)
 • Port Altamira (kod portu: MXATM)

PORTY LOTNICZE W MEKSYKU

Główne lotniska cargo w Meksyku:

 • Port lotniczy Benita Juáreza (kod IATA: MEX, ICAO: MMMX)
 • Port lotniczy Guadalajara (kod IATA: GDL, ICAO: MMGL)

JAKIE DOKUMENTY SĄ WYMAGANE PRZY IMPORCIE Z MEKSYKU?

 • faktura handlowa (commercial invoice), sporządzana przez eksportera
 • Packing list (P/L), czyli specyfikacja / lista towaru z ilościami oraz wagami netto i brutto
 • świadectwo pochodzenia (daje Eksporter)
 • w przypadku spedycji lotniczej list przewozowy Air Waybill (AWB)
 • jeśli towar jest przewożony drogą morską: konosament morski (Bill of lading, B/L, BOL) od firmy przewozowej, alternatywnie Sea Waybill (SWB)
 • deklaracja wartości celnej

Dodatkowe dokumenty wymagane w zależności od rodzaju towarów:

 • certyfikat fumigacji
 • jeśli importujesz okazy fauny oraz flory: świadectwo CITES
 • test reports , deklaracja zgodności
 • inne certyfikaty, dokumenty i licencje 

KOMPLEKSOWE WSPARCIE W IMPORCIE Z MEKSYKU DLA POLSKICH FIRM

Oferujemy firmom kompleksowe usługi w zakresie importu z Meksyku. Gwarantujemy efektywność i bezpieczeństwo przeprowadzanych operacji.

Zachęcamy do kontaktu w celu wyceny zlecenia i skorzystania z naszej oferty obejmującej import i transport towarów do Polski. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy, począwszy od doradztwa w zakresie przygotowania niezbędnych dokumentów poprzez optymalizację logistyczną aż po odprawę celną w Polsce.

Sea Cargo import jest naprawdę prosty. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Menu