Obsługa celna

Jedną z czynności, wchodzących w zakres obowiązków spedytora, choć częstokroć zlecanych agentowi celnemu, jest obsługa celna towaru. Agent celny pełni funkcję pośrednika między firmą a organami celnymi i - mając w głowie całe know-how, dotyczące przepisów, stawek, terminów, procedur - pilnuje, by ładunek trafił o czasie i zgodnie z prawem do obrotu na terenie państwa. Agent czyni swoją powinność, ale - jakkolwiek ważnym - jest zaledwie jednym z trybików i etapów procesu spedycyjnego.

Nasi specjaliści pomogą skompletować wszystkie istotne dokumenty, dzięki czemu Klienci, którzy powierzają nam transport ważnych dla nich towarów nie muszą się obawiać ich zatrzymania, bądź też ewentualnego przeoczenia jakichś ważnych formalności.
.

Odprawa celna

Współpracujemy z renomowanymi agencjami celnymi w Polsce i Europie oraz pracujemy w oparciu o standardy AEO (Authorised Economic Operator). Nasze doświadczenie oraz procedury w oparciu o które funkcjonujemy gwarantuje wcześniejszą weryfikację dokumentacji celnej - przed wysyłką czy przyjściem towaru na granice. Analizujemy dokumenty oraz pomagamy w ich tworzeniu.

Oferujemy:
  • odprawy importowe - standardowe oraz z bezgotówkowym rozliczeniem podatku VAT z importu
  • odprawy eksportowe
  • odprawy tranzytowe - również karnet TIR
  • reprezentacja fiskalna - obsługa celna w Niemczech oraz Holandii
  • obsługa celna towarów "trudnych" - takich jak spożywczych, pochodzenia zwierzęcego, wymagających CE