Spedycja morska

Spedycja to działalność, polegająca na organizacji transportu towaru.

Spedycja morska zajmuje się organizacją międzynarodowych transportów morskich, czyli eksportami i importami. Czy wiesz, że aż ponad 80 procent światowego handlu realizuje się właśnie drogą morską?

Transport morski to potęga!

Rozwożą to wszystko drobnicowce, kontenerowce, chłodnicowce i inne cudeńka współczesnej myśli stoczniowych inżynierów.
FCL, czyli Full Container Load to przewóz przesyłek pełnokontenerowych, gdy cały kontener jest przeznaczony na towar dla jednego odbiorcy. LCL, czyli Less then Container Load to zaś specjalne przesyłki drobnicowe, kiedy różne towary znajdują się w tym samym kontenerze, jednak należą do różnych odbiorców.
.

Charakterystyka spedycji morskiej

Spedytor to taki „omnibus” branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Dlaczego? O ile kierowcę ciężarówki interesuje tylko dostarczenie towaru do portu albo na magazyn, agenta celnego - wyłącznie zakres czynności, związanych z powinnościami celnymi, ciążącymi na ładunku, a ubezpieczyciela - zawrzeć korzystną umowę ubezpieczenia; o tyle spedytor ma za zadanie pogodzić wszystkie te żywioły, cały proces organizacji transportu musi mieć "w małym palcu". Ogarnąć wszystko od A do Z...

Co prawda niekoniecznie sam wciela się w rolę agenta celnego, bo zwykle współpracuje ze specjalistą w tej materii, sprawdzonym przez niego w boju, a co za tym idzie - cieszącym się jego zaufaniem. Podobnie rzecz ma się w przypadku ubezpieczyciela - tutaj też kooperacja jest efektem wypracowywanych z mozołem relacji. Jakby tego było mało, kompleksowo funkcjonująca spedycja obsługuje też, za pośrednictwem wyspecjalizowanych instancji, innego typu kontrole ładunków, tj. fitosanitarne i inspekcję jakości żywności (IJHARS).

Po 20 latach pracy w branży spedycyjnej wiemy czego potrzebuje klient : szybkiej wyceny, jasnych warunków świadczenia usługi i doradztwa tam gdzie jego wiedza się kończy.

Dlaczego my ? Bo jesteśmy szybcy, tani i pewni ;-) Naszych klientów prosimy o podanie tylko kilku kluczowych informacji, takich jak rodzaj, wielkość i waga ładunku, dane nadawcy i odbiorcy, a resztą zajmujemy się my!

Oferujemy możliwość dokonania odprawy celnej przez renomowaną agencję celną, a także organizację transportu lądowego na bardzo preferencyjnych stawkach. Oprócz podstawowych zadań spedycyjnych oferujemy kontrole ładunku (fito, Sanepid, IJHARS i inne), ubezpieczenie cargo i wiele innych.
.

Spedycja morska z Sea Cargo Operations Sp. z o.o.

Jesteśmy spedytorami z 20-letnim doświadczeniem w transporcie morskim. Nasze doświadczenie w branży spedycyjnej pozwoliło nam dokładnie zrozumieć potrzeby klientów. Wiemy, że oczekują Państwo szybko przygotowanej i precyzyjnej oferty, profesjonalnej obsługi i elastycznego podejścia do obsługi.

Jako jedna z nielicznych spedycji naszą ofertę kierujemy zarówno do podmiotów gospodarczych jak i osób prywatnych. Z SEA CARGO OPERATIONS masz możliwość dokonania importu z 113 krajów oraz eksportu do 118 krajów świata.

Transporty komercyjne, przesyłki prywatne, pomagamy również w przeprowadzkach (tzw. mienie przesiedlenia).

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w biznesie importowym lub eksportowym - nie wahaj się i zapytaj nas o ofertę!

Planujesz przeprowadzkę za morze / ocean bądź powrót do kraju? Spokojnie, pomożemy ze wszystkim!

Obsługujemy ładunki pełnokontenerowe (FCL) i drobnicowe (LCL)

Współpracujemy z pełną paletą morskich przewoźników kontenerowych - APL, CMA/CGM, Cosco, Evergreen, Hapag Lloyd, Hyundai, MOL, Maersk, MSC, NYK, OOCL, UASC, YML ZIM i inne.

Współpracujemy również z pełną paletą morskich przewoźników drobnicowych - EcuLine, Shipco, BOL, BoxLine, Euroconsol.

Obsługujemy relacje importowe i eksportowe zarówno FCL jak i LCL.

Współpracujemy z siecią agentów rozsianych po całym świecie.

Opłata za fracht morski drobnicowy obliczana jest na podstawie kubatury lub wagi towaru w zależności od tego, co stanowi większą wartość (tzw. współczynnik sztauerski Waga/Miara). Minimalna stawka liczona jest dla przesyłki o wadze 1 tony lub 1m3 objętości (W/M=1) - przeczytaj o tym na naszym blogu!

Seacargoo.com to globalny zasięg - dostęp do wszystkich portów obsługujących kontenery na świecie:
  • obsługa ładunków w imporcie - również dostawy od drzwi wraz z kompleksową obsługą celną po stronie załadunku
  • obsługa ładunków w eksporcie - wraz z organizacją niezbędnych dokumentów celnych i świadectw wymaganych przez kontrahentów takich jak świadectwa pochodzenia czy EUR1
  • fracht morski drobnicowy (LCL)
  • fracht morski całokontenerowy (FCL)
  • obsługa door 2 door
spedycja morska