Transport morski drobnicowy przez Hamburg

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Transport morski drobnicowy przez Hamburg

 

Zapraszamy do wycen i aranżowania morskich przesyłek drobnicowych z odprawą celną w Hamburgu i dostawą do Polski. To kolejna z usług która wzbogaca nasze portfolio możliwości w morskich przewozach importowych.

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z jedna z wiodących Agencji Celnych w Hamburgu możemy zaoferować naszym klientom dokonywanie odpraw celnych fiskalnych na terenie Niemiec. Wiąże się to z tym, że odbiorca nie musi dokonywać przedpłaty podatku VAT jak to ma miejsce w Polsce.

 

Jak to działa ?

 

Działa to tak, że VAT jest podatkiem „lokalnym”. Wysokość oraz sposób jego ściągania określa każde Państwo członkowskie w UE we własnym zakresie. W przypadku importu do Polski i odprawie w Hamburgu odbiorca ładunku zobowiązany jest do uiszczenia jedynie cła w takiej samej wysokości w jakiej płaciłby je w Polsce. Natomiast rozliczenie podatku VAT jest odroczone w czasie praktycznie do momentu sprzedaży towaru.

 

Co to oznacza ?

 

Oznacza to, że w przypadku towarów „droższych” nie trzeba wykładać z kieszeni dodatkowych 23% ich wartości! Oznacza to, że te 23% pozostaje w naszej kieszeni i dzięki temu można zwiększyć wartość zamówienia o kwotę która przypadałaby na płatność VAT!

 

W liczbach…

 

Wartość towaru wraz z cłem – 10.000 USD. Podatek VAT który trzeba byłoby zapłacić w Polsce to dodatkowe 2.300 USD. 2.300 USD to w krótkich żołnierskich słowach ponad 7 tysięcy złotych które można przeznaczyć na dodatkowe zakupy! Podatek VAT płaci się PO sprzedaży towaru pieniędzmi KLIENTA a nie własnymi!

 

Co jeszcze ?

 

Krótszy niż przez Gdynię czas transportu, prostsze odprawy celne, prostsze formalności. Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z „wahadłowym” przewoźnikiem czas dostawy po odprawie to max 3 dni w najdalszy zakątek Polski.

 

Wymagania

 

Dobrze przygotowana dokumentacja importowa, NIP Europejski, numer EORI, dokumenty do odprawy dostępne przynajmniej na 7 dni przed data przybycia do portu.

 

Serdecznie zapraszamy! 🙂 

 

 

Z Sea Cargo Operations – seacargoo twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

A H O J!

Tags: , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Czysty konosament, kwit sternika i takie tam…
Closing – z czym to się je? 🙂
Menu