Bo transport morski potęgą jest i basta! 🙂

  1. Strona główna
  2. spedycja morska
  3. Bo transport morski potęgą jest i basta! 🙂

Czy wiesz, że aż 81% wolumenu handlu światowego przemieszcza się drogą morską? 🙂 Transport morski jest niepodważalnym fundamentem międzynarodowego handlu. Inne gałęzie transportu – kolejowy, drogowy, lotniczy… są daleko z tyłu.

 

Globalna gospodarka swój dynamiczny rozwój zawdzięcza wymianie handlowej, która z kolei znakomicie wpływa na wszystkie gałęzie transportu. Choć czasy się zmieniają, to liderem w tym zakresie dalej pozostaje transport morski!
Handel drogą morską wciąż ma się świetnie, a perspektywa na nadchodzące lata i dekady może wzbudzać optymizm w branży. Transport morzem jest zarówno coraz bardziej popularny, jak i coraz bardziej dostępny. Znacząco rozwija się infrastruktura. Rośnie liczba kluczowych, strategicznych portów. Powstają kolejne inwestycje w wielu krajach świata. Państwa nawiązują i systematyzują kontakty handlowe. Konkurencja na rynku zaś sprawia, że te usługi tanieją, co przekłada się na generalny wzrost zainteresowania nimi.

 

A propose Polski, to nasz kraj w ostatnim czasie bardzo wzmocnił swoją pozycję w transporcie morskim. W światowych rankingach wyprzedza m.in. Szwecję i Danię. W Europie liderami są Belgowie i Holendrzy. Globalnie to Chińczycy, Singapurczycy i Koreańczycy z Południa mają trzy najbardziej otwarte na korzystanie z transportu drogą morską gospodarki. W czołowej dziesiątce takiego zestawienia znajdziemy aż pięć państw azjatyckich.

 

Dlaczego warto postawić na przewóz towarów morzem?

 

1. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, po prostu zdecydowanie najtańsze. Jeśli komuś zależy na ograniczeniu kosztów, a jednocześnie nie ma potrzeby błyskawicznego, jak najszybszego importu lub eksportu, to najlepszy wybór.

2. Po drugie, fracht morski to jedyny środek transportu, który umożliwia gigantyczną, nieograniczoną ładowność. Dodatkowo zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań na różnych statkach pozwala transportować dowolny, zróżnicowany asortyment, wedle aktualnych potrzeb. Technologia umożliwia transport właściwie wszystkiego.

3. Transport morski wypada najkorzystniej także pod względem ogromnego zasięgu handlowego.

4. Jest też najbezpieczniejszym środkiem transportu: wypadkowość jest bardzo niska, najniższa wśród gałęzi transportu. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa przy przewozie towarów.

 

Reasumując, handel drogą morską wyróżnia się: ekonomią (ceną), brakiem ograniczeń w wielkości towarów, możliwością transportu “praktycznie wszystkiego”, zasięgiem i bezpieczeństwem.

W 2014 r. obroty w światowym przewozie ładunków drogą morską przekroczyły 10 miliardów ton. Dziś to już trend. W 2017 r. obroty wzrosły o 4%, a do 2030 r. eksperci przewidują dalszy, dynamiczny wzrost.

Nic nie wskazuje na to, by rola transportu morskiego w jakikolwiek sposób uległa marginalizacji. Dalej będziemy z niego korzystać, bo nie tylko opłaca się to ekonomiczno-handlowo, ale szerzej: zaopatruje przemysł, żywi kraje, wspiera ogólnoświatowy rozwój populacji. To kluczowy, niepodważalny element światowej układanki gospodarczej.

 

Sea Cargo Operations Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! ⚓️

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Mienie przesiedlenia – co wolno a czego nie?
Jak Chiny zostały „Fabryką Świata”?
Menu