Perspektywy rozwoju współpracy z Boliwią

Wysokie ceny surowców eksportowanych przez Boliwię na rynku światowym (ropa naftowa, gaz ziemny, cyna, cynk, srebro, złoto, lit) utrzymujące się w ostatnich latach wpłynęły korzystnie na sytuację gospodarczą kraju. Z przeprowadzonej analizy rynku wynika, że firmy boliwijskie byłyby zainteresowane zakupami maszyn rolniczych i ciągników, sprzętu lotniczego, chemikaliów, wyrobów stalowych, urządzeń do przetwórstwa rolno-spożywczego i obróbki drewna, artykułów spożywczych, farmaceutyków i środków opatrunkowych.

JAK ORGANIZUJEMY EKSPORT PRODUKTÓW DO BOLIWII?

Dzięki  Sea Cargo szybko i wygodnie zlecisz eksport do Boliwii.

Kierujemy usługi do podmiotów gospodarczych, a także – jako jedna z nielicznych spedycji – do osób prywatnych. Dopasujemy ofertę spedycyjną do Twoich indywidualnych oczekiwań, dzięki czemu możesz być pewien, że zaproponujemy Ci najlepsze warunki.

W zakres naszych usług wchodzą m.in.:

 • spedycja morska – klienci mogą nam powierzyć zarówno ładunki pełno-kontenerowe (FCL), jak i drobnicowe (LCL)
 • transport lotniczy
 • załadunek/rozładunek oraz kompleksowa obsługa w portach
 • doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie realizacji kontraktu handlowego
 • obsługa celna oraz odprawy fiskalne
 • obsługa ładunków w systemie „od drzwi do drzwi”.

Aby zrealizować eksport towarów, wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej formularz zapytania frachtowego lub napisać maila, pamiętając o podaniu wszystkich wymiarów (długość x szerokość x wysokość) oraz wagi przesyłki.

Nasi Specjaliści postarają się jak najszybciej wycenić taki transport oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania czy wątpliwości.

NAJPOPULARNIEJSZE PORTY LOTNICZE w BOLIWII:

 • Bermejo Airport
 • Jorge Wilsterman International Airport
 • Capitán Aníbal Arab Airport

NAJBLIŻSZY PORT MORSKI

Boliwia jest jednym z dwóch krajów w Ameryce Południowej, które nie mają dostępu do morza. Mimo tego kraj ten jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Morskiej.

Na terenie Boliwii znajduje się miejscowość o nazwie La Paz, z której możemy dotrzeć koleją do portów morskich w Argentynie, Brazylii, Chile i Peru. Na terenie La Paz znajduje się suchy port (dry port), którego kodem jest BOLPB, skąd towary transportowane są w głąb kraju.

Najbliższym portem morskim jest Arica w północnym Chile.

DOKUMENTY WYMAGANE PRZY EKSPORCIE DO BOLIWII:

 • faktura handlowa (commercial invoice), sporządzana przez eksportera
 • Packing list (P/L), czyli specyfikacja / lista towaru z ilościami oraz wagami netto i brutto
 • świadectwo pochodzenia (daje Eksporter)
 • w przypadku spedycji lotniczej list przewozowy Air Waybill (AWB)
 • jeśli towar jest przewożony drogą morską: konosament morski (Bill of lading, B/L, BOL) od firmy przewozowej, alternatywnie Sea Waybill (SWB)
 • deklaracja wartości celnej

Dodatkowe dokumenty wymagane w zależności od rodzaju towarów:

 • certyfikat fumigacji
 • jeśli eksportujesz okazy fauny oraz flory: świadectwo CITES
 • test reports , deklaracja zgodności
 • inne certyfikaty, dokumenty i licencje.

KOMPLEKSOWE WSPARCIE W RAMACH USŁUG EKSPORTU DO BOLIWII

Jesteśmy spedytorami morskimi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Współpracując z nami zyskujesz gwarancję nowoczesnego i elastycznego podejścia, które pozwala nam od lat obsługiwać zarówno typowe, jak i najbardziej niestandardowe zlecenia eksportowe.

Przy transporcie morskim oferujemy pełen zakres dodatkowych usług spedycyjnych. Zapewniamy odbiór eksportowanego towaru od załadowcy i dostarczenie bezpośrednio do magazynu, skąd następnie trafi na statek. Tym sposobem nie tracisz cennego czasu w związku z koniecznością samodzielnego przewozu ładunku. Zaufany przewoźnik sprawnie i bezpiecznie przetransportuje towar na miejsce.

Na życzenie Klienta nasi agenci wykonają wszystkie niezbędne czynności celne, aby ładunek mógł trafić do dalszego przewozu poza Unię Europejską. Specjaliści dokonują wszelkich obowiązkowych zgłoszeń i zajmują się koniecznymi formalnościami. To pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Ty miej tylko EORI.

Oferujemy też dodatkowe ubezpieczenie Cargo, które gwarantuje zwrot kosztów w przypadku utraty, ubytku albo uszkodzenia ładunku na całej trasie przewozu. Zapewniamy szeroki zakres ochrony oraz brak zbędnych formalności. Rozwiązanie to pozwala zminimalizować ryzyko związane z nieprzewidzianymi zdarzeniami podczas eksportu towarów. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na naszym blogu:

https://seacargoo.com/ubezpieczenia-w-transporcie-ubezpieczac-czy-nie-ubezpieczac/

Jeśli potrzebujesz porady lub masz pytania dotyczące procesu spedycji, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci doradzą i pomogą w sprawnym złożeniu zamówienia.

Sea Cargo eksport to pestka! Sprawdź nas! Z nami Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Menu