Import akcesoriów samochodowych z Sea Cargo Operations!

 1. Strona główna
 2. biznes
 3. Import akcesoriów samochodowych z Sea Cargo Operations!

Pomysły dla “czterech kółek”. Import artykułów do samochodu z Azji

 

Jazda samochodem staje się coraz bardziej komfortowa. Przekładają się na to nie tylko nowoczesne rozwiązania wdrażane przez producentów, ale także różnego rodzaju dodatkowe urządzenia, akcesoria i gadżety, w które możemy wyposażyć wnętrza naszych pojazdów. Nie będzie zaskoczeniem, że część z nich sprowadzana jest z krajów azjatyckich, w tym z Chin. I to właśnie tym, bardziej i mniej oczywistym akcesoriom przyjrzymy się tym razem.  🙂

 

Są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Z dobra luksusowego, za który były niegdyś uznawane, stopniowo stawały się coraz łatwiej dostępnym środkiem transportu. Według danych przedstawionych przez The European Automobile Manufacturers’ Association (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów), w roku 2022 to właśnie w Polsce odnotowano największą liczbę samochodów na 1000 mieszkańców – 703. Po drogach UE poruszało się ok. 289,6 mln pojazdów różnego segmentu (w tym ok. 252,2 mln aut), po polskich – ok. 30,8 tys. (ok. 26,4 mln). Jak podaje z kolei Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (dane za rok 2022), liczba rejestracji “osobówek” w kraju nad Wisłą wyniosła 419 749. W roku 2023  zarejestrowanych zostało natomiast o 13,2% więcej (475 tys.) nowych pojazdów tego typu niż w poprzedzającym. 

 

Wiemy już, że zdecydowanie mamy czym jeździć, teraz pora się przyjrzeć temu, co towarzyszy nam w tych krótszych i dłuższych podróżach. Akcesoria, zarówno te działające po podłączeniu do źródła zasilania jak i takie, które tego nie wymagają, znaleźć można praktycznie wszędzie, w tym w dedykowanych sklepach, popularnych marketach czy sklepach o szerszym asortymencie, a także wśród ofert serwisów internetowych. Wskazanie kilku przykładów nie powinno sprawić większego problemu nie tylko kierowcom, ale też osobom, które na co dzień podróżują na fotelu pasażera. 

 

 

W erze dynamicznego rozwoju technologicznego jednymi z najpotrzebniejszych akcesoriów do samochodu są:

 

 • uchwyt na telefon
 • ładowarka do gniazdka zapalniczki
 • kable USB
 • nawigacje samochodowe
 • kable rozruchowe
 • latarki LED
 • multitool
 • wszystkie urządzenia, które umożliwiają korzystanie z niektórych jego funkcji w czasie jazdy, czyli np. zestaw głośnomówiący
 • kosmetyki samochodowe

 

Jak importować akcesoria do samochodów? 

 

Zazwyczaj odbywa się to drogą morską. 🙂 Import tego rodzaju asortymentu wiąże się raczej z niskim kosztem transportu. Jak zawsze w przypadku importu z krajów azjatyckich, należy zapoznać się ze stawkami celnymi na interesujące nas wyroby (na część elektroniki są one zerowe), które znaleźć można w systemach taryfowych ISZTAR czy TARIC, a także zadbać o to, aby produkt spełniał określone wymagania. Jeżeli mowa o artykułach elektronicznych, których to nie brakuje w powyższym zestawieniu, wymagane jest umieszczenie znaku CE będącego deklaracją, iż produkt został poddany przez producenta odpowiednim badaniom i spełnia wymogi unijnych Dyrektyw Nowego Podejścia z zakresu bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. 

 

Oczywiście sprowadzenie z Chin wiąże się także z koniecznością dokonania wyboru wiarygodnego dostawcy (lub skorzystania z usług pośredników), sprawdzenia jakości produktów oraz ustaleniem waluty i metody zapłaty. Cały proces transportu wiąże się także z dodatkowymi opłatami, w tym np. portowymi. Poza tym, trzeba również mieć na uwadze udokumentowanie całości przebiegu transakcji. 

 

Brzmi skomplikowanie? Bez obaw! Z Sea Cargo Operations nie ma się czego obawiać, chętnie pomożemy. 🙂  

 

 

 

Przedsiębiorco,  jako Sea Cargo Operations mamy duże doświadczenie w imporcie tego asortymentu, zatem możesz zdać się na nas! 

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – piszcie śmiało! 🙂

mail : info@seacargoo.com

tel. / Phone: +48 (58) 304 43 39 

 

Pamiętaj, z Sea Cargo Operations – z https://seacargoo.com/ Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! 

 

 

 

 

 • źródła: acea.auto (Report – Vehicles on European roads), pzpm.org.pl (w tym publikacja Rocznik Branży Motoryzacyjnej 2023/2024), intercars.pl, allegro.pl, chinskiraport.p (w tym publikacja 100 pomysłów na import z Chin. Hity na rok 2024), seacargoo.com (źródła własne), europa.eu.
 • obraz autorstwa Freepik
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Import artykułów do domu i małego AGD
Demurrage i detention – z czym to się je?
Menu