Import asortymentu do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Import asortymentu do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu

 

Pracujemy, uczymy się i wypełniamy różne obowiązki. Nie jest to jednak wyłączny cel życia – czasem trzeba przystanąć, znaleźć dla siebie chwilę (i trochę więcej 🙂 ), zmienić otoczenie.

 

Odpoczynek i czas wolny spędzany na swój własny sposób są niezwykle ważnym, nieodzownym elementem życia. W ciągu tygodnia mamy na to zdecydowanie mniej czasu, w końcu jednak przychodzą weekendy i urlopy, kiedy możemy oddawać się relaksowi, swoim pasjom lub po prostu temu, co w danej chwili jest dla nas przyjemne.

 

Zapisy badania Polskiej Organizacji Turystycznej opublikowanego w czerwcu br. napawają optymizmempokazują bowiem, że w te wakacje większość, bo aż 70% naszych rodaków w wieku 18-65 lat planowało w tym roku oderwać się od codzienności i wyjechać spędzając przynajmniej jedną noc poza domem. To wynik o 5 p.p. wyższy niż w roku poprzedzającym. Poza tym, aż ¼ respondentów zamierzała skorzystać z możliwości wyjazdu co najmniej dwa razy.

 

Jeżeli chodzi o destynację, ponownie większość, bo aż 66% ankietowanych, postawiła na Polskę, na kraje za granicą – 28 %. Osoby zamierzające korzystać z uroków ojczyzny najczęściej decydują się na wakacje nad morzem, i kolejno – w górach, nad jeziorami i w miastach. W jakim celu “urlopujemy” lokalnie? Przede wszystkim, aby wypocząć i zaznać relaksu, choć dużym zainteresowaniem cieszy się też korzystanie z atrakcji turystycznych i kulturalnych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zagranicznych podróży.

 

W kraju wypoczywamy krócej, do tygodnia, pozaponad 7 dni. Wśród wybieranych miejsc pobytu prym wiodą hotele, pensjonaty itp., wczasowicze korzystają również z wykupionych pakietów pobytowych. Co ciekawe, bardzo lubimy także biwakować oraz interesujemy się… survivalem i bushcraftem. Jeszcze przed pandemią rozpoczął się projekt Lasów Państwowych “Zanocuj w lesie”, w ramach którego w 425 nadleśnictwach udostępniono ku tym aktywnościom ponad 600 tys. hektarów terenu. Sam “covidowy” okres przyniósł natomiast zwiększone zainteresowanie spędzaniem czasu na świeżym powietrzu oraz noclegami w otoczeniu natury, “z dala od cywilizacji”. 

 

Pod namiot z produktami rodem z Chin

 

I, jak można się szybko przekonać, nie tylko pod namiot. 🙂 Z dalekiej Azji może bowiem przyjechać do nas nawet… przyczepą kempingową. W ofercie tamtejszych producentów znajdziemy wiele, często bardzo pomysłowych artykułów ułatwiających życie “pod chmurką”, a w tym m.in. kojarzone nawet z biwakowania “w dawnych czasach” składany stolik czy turystyczna kuchenka gazowa, prysznic kempingowy oraz rozwiązania całkowicie nowoczesne, czyli np. składana pralko-suszarka. 

 

Z innowacjami mamy do czynienia także jeżeli chodzi o odzież i drobne wyposażenie – możemy zakupić bowiem zarówno klasyczny, jak i dwuczęściowy płaszcz przeciwdeszczowy, ogień natomiast nie musi być rozpalany na ziemi, ale na przenośnym palenisku. Na potrzeby stricte odpoczynku czy snu znajdziemy koc z przeznaczeniem na plażę lub piknik, oraz klasyk klasyków – czyli śpiwór.

 

Oferta jest zatem, jak widać po tych kilku przykładach, bardzo atrakcyjna. 🙂 I tak samo zróżnicowana, co oznacza mniej więcej tyle, że do importu każdej z kategorii produktów, szczególnie tych gabarytowych, trzeba się odpowiednio przygotować. 

 

Jak przygotować się do importu z Chin? 

 

Na początek warto zaznajomić się z obowiązującymi przepisami i wymogami, których świadomość jest niezbędna dla sprawnego przebiegu całego procesu. Należy też znaleźć wiarygodnego kontrahenta (co do tego należy się upewnić jeszcze zanim podejmie się współpracę), a także zweryfikować jakość i oryginalność towaru. Kluczową kwestią jest  zgodność z obowiązującymi na terenie UE wymaganiami (w przypadku jej braku towar nie będzie mógł zostać w wprowadzony do obiegu). To z kolei wiąże się z koniecznością posiadania m.in. znaku CE.

 

Decydując się na import z krajów azjatyckich trzeba wziąć pod uwagę także konieczność dopełnienia kwestii formalnych i uiszczenia konkretnych opłat, w tym tych powiązanych  stricte z transportem oraz cła, z którego, w przypadku niektórych towarów, obowiązuje zwolnienie (informacja o wysokości stawek znajduje się w systemach taryfowych, np. ISZTAR).

 

Z Azji importujemy drogą morską, lądową i powietrzną. Warto zastanowić się, jaka będzie najdogodniejsza, a zarówno w tym jak i innych wyborach pomóc może doświadczony partnerSea Cargo Operations. Przedsiębiorcozapraszamy do kontaktu. 🙂

 

 

Przedsiębiorco,  jako Sea Cargo Operations mamy duże doświadczenie w imporcie tego asortymentu, zatem możesz zdać się na nas! 🙂

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – piszcie śmiało!  🙂

mail : info@seacargoo.com

tel. / Phone: +48 (58) 304 43 39

 

 

Pamiętaj, z Sea Cargo Operations – z https://seacargoo.com/ Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! 

 

 

 

  •  Źródła: pot.gov.pl (Plany wakacyjne Polaków – sezon letni 2024),  zanocujwlesie.lasy.gov.pl, money.pl, finanse.wp.pl, poradnikprzedsiebiorcy.pl, chinskiraport.pl (w tym publikacja 100 pomysłów na import z Chin. Hity na rok 2024), seacargoo.com (źródła własne).
  • Obraz autorstwa wayhomestudio na Freepik

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Import akcesoriów świątecznych i okolicznościowych
Transport w 45-stopowych poszerzanych kontenerach chłodniczych
Menu