Import sprzętu fitness

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Import sprzętu fitness

Dla zdrowia ciała i ducha, czyli sprzęt fitness z Chin

 

Sport i szeroko rozumiana aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element codzienności wielu z nas. Chociaż część form ruchu nie wymaga specjalnego przygotowania, do uprawiania innych niezbędne są określone akcesoria. Te dedykowane konkretnym dyscyplinom jak i inne, pomagające np. w regeneracji, często sprowadzane są zza granicy, w tym także z Chin.

 

Wiosna to czas, kiedy ruszamy się chętniej, korzystając przy okazji z coraz piękniejszej pogody. Jak pokazują publikacje za rok 2022, ponad połowa (64% wg. informacji z dwóch źródeł) Polaków jest aktywna fizycznie. Choć nietrudno jest trafić na treści alarmujące o spadku w tym zakresie, siłownie, sale fitness czy popularne ścieżki rowerowe/biegowe często “pękają w szwach”, nie traćmy zatem optymizmu. 🙂  Szczególnie, że dostęp do różnych form sportu i rekreacji staje się coraz powszechniejszy. 

 

Na jakie dyscypliny decydujemy się najczęściej? W ścisłej czołówce znalazły się m.in. rower, bieganie oraz spacery. Choć podejmowanie się ich nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu (poza oczywiście pojazdem oraz odpowiednimi butami), wiele aktywnych fizycznie osób inwestuje w odpowiedni ubiór, gadżety lub inne artykuły, które ułatwiają lub umilają trening, np. smartwatche, słuchawki itp.

 

Wraz z biegiem lat wzrasta też nasza świadomość zalet (a niekiedy potrzeby) dbania o ciało poprzez fizjoterapię. Jak pokazują dane z badania Krajowej Izby Fizjoterapeutów przeprowadzonego pod koniec 2022 roku, fizjoterapeuci cieszą się zaufaniem aż 79% naszych rodaków, a korzystanie z pomocy tych specjalistów osobiście bądź przez bliską osobę zadeklarowało 71% badanych (20% więcej niż w roku poprzedzającym).

 

Skąd głównie sprowadzamy sprzęt do fitnessu? 

 

Powszechny dostęp do nowoczesnych rozwiązań dla zdrowia i sprawności fizycznej sprawia, że, jeżeli nie ma wskazań do korzystania ze specjalistycznej pomocy, możemy postarać się o nie zadbać w domowym zaciszu. Już nie tylko w dedykowanych sklepach czy internecie, ale także w wielkopowierzchniowych marketach, dyskontach itp. możemy znaleźć różne masażery czy inne przyrządy, które pozwolą nam lepiej poczuć się po wysiłku. Wiele z nich, a także artykułów wymienionych na początku, znajduje się również w ofertach producentów z dalekiej Azji. Czas powiedzieć kilka słów o nich. 

 

Pomimo że wybór różnego rodzaju artykułów sportowych produkowanych w Polsce i krajach sąsiadujących jest szeroki, produkty made in China niezmiennie budzą zainteresowanie zarówno prywatnych nabywców, jak i przedsiębiorców. I trudno się dziwić, bowiem często trafić można na różne, często jeszcze niedostępne na rodzimym rynku, perełki, przede wszystkim zaś za importem z krajów azjatyckich przemawia szeroki wybór, atrakcyjna cena (w tym także niewysokie opłaty celne) oraz możliwość sprowadzania większej ilości towaru. 

 

Jaki sprzęt do fitnessu sprowadzamy? 

 

Co zatem sprowadzamy z Chin? 

Najczęściej są to:

  • maty treningowe
  • ciężarki, hantle, sztangi
  • skakanki
  • stepery
  • piłki treningowe
  • taśmy i gumy oporowe
  • zaciski sprężynowe
  • drążki
  • drabinki treningowe
  • worki treningowe
  • skrzynie treningowe
  • masażery

 

Jak przygotować się do importu sprzętu fitness?

 

Ze względu na swoje przeznaczenie wszystkie powyższe produkty muszą posiadać niezbędne certyfikaty. Ale po kolei, zanim bowiem rozpoczniemy faktyczny proces, należy zadbać kilka aspektów, a w tym:

  • rozeznanie się w sytuacji i znalezienie wiarygodnego dostawcy (lub pośrednika),
  • upewnienie się co do jakości (i oryginalności) produktów,
  • ustalenie metody i waluty zapłaty,
  • udokumentowanie przebiegu transakcji. 

 

Należy także pamiętać, że import z dalekiej Azji wiąże się z opłatami, w tym celnymi (wysokość stawek dostępna w systemach taryfowych, np. ISZTAR). Warto jednak zaznaczyć, że cło na część artykułów wynosi 0, dlatego też warto dokładnie sprawdzić 🙂

 

Produkty tego typu, które mają zostać wprowadzone w obieg na terenie UE muszą posiadać oznakowanie CE (deklaracja spełnienia wymogów UE w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska, czyli zapisów tzw. Dyrektyw Nowego Podejścia). Odzież z kolei musi posiadać metkę z informacją o składzie surowcowym (wymagania dot. tekstyliów oraz wyrobów z tworzyw sztucznych reguluje rozporządzenie REACH, czyli Rozporządzenia w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń oraz stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów. Należy również zorientować się, pod jakie normy podlegają konkretne grupy artykułów. 

 

Z konkretnymi wymaganiami wiąże się z kolei import elektroniki, o którym pisaliśmy TU: https://seacargoo.com/import-elektroniki-z-chin/

 

 

Szukasz sprawdzonego partnera w imporcie z Chin? Zapraszamy do kontaktu! Z nami cały proces przebiegnie sprawnie, a Twoje zamówienie bezpiecznie dotrze do miejsca przeznaczenia.  🙂

 

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – piszcie śmiało! 🙂

mail : info@seacargoo.com

tel. / Phone: +48 (58) 304 43 39 

 

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! 

 

 

 

 

  • kartamultisport.pl (MultiSport Index 2023. Nowy wymiar aktywności, Raport Benefit Systems z badania Mind&Roses), arc.com.pl, media.nn.pl, kif.info.pl, chinskiraport.pl (w tym publikacja 100 pomysłów na import z Chin. Hity na rok 2024), seacargoo.com (źródła własne), europa.eu. 
  • obraz autorstwa Freepik

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Import rozwiązań dla energii odnawialnej
Import narzędzi z Chin
Menu