Konsolidacja ładunków – z czym to się je?

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Konsolidacja ładunków – z czym to się je?

Na czym polega konsolidacja ładunków?

 

Niejednokrotnie nasi Klienci zlecają nam konsolidację swoich ładunków. Brzmi fajnie, ale czy do końca wiecie co się z tym wiąże?

 

Konsolidacja to odwrotność rozformowania.  🙂

 

O ile rozformowanie jest czynnością w miarę prostą, polegającą na opróżnieniu pojemnika jakim jest kontener na magazyn, o tyle odwrotność tego procesu już taka prosta nie jest.

 

No dobra, dostaliśmy takie zlecenie od Klienta. Od czego trzeba zacząć?

 

No po pierwsze musimy mieć magazyn.  🙂  Jak już go mamy to zacznijmy od tego, że w jednym miejscu (najlepiej na kartce papieru) zbierzmy WSZYSTKIE parametry przesyłek. Pod pojęciem parametry rozumiemy wymiary i WAGĘ. Waga jest o tyle ważna, że brak jej precyzyjnego określenia może spowodować naprawdę dużo szkód.

 

Po zgromadzeniu wszystkich danych robimy tzw. sztau plan, który polega na teoretycznym rozmieszczeniu ładunków w kontenerze. Sztau plan robimy zgodnie ze sztuką załadunku, a posiłkujemy się świetnym podręcznikiem – „Vademecum konteneryzacji, formowanie kontenerowej jednostki ładunkowej” pod redakcją Bogusza Wiśnickiego.

 

Na czym w dużym skrócie polega „sztuka załadunku”?

 

Najprościej powiedzieć, że na tym, aby NIGDY ładunków ciężkich nie kłaść na ładunkach lekkich. Brzmi oczywiście? Wierzcie mi, że niekoniecznie. 🙂

Po załadunku (oczywiście zgodnie ze sztuką) należy towar w kontenerze zabezpieczyć. Najbardziej popularne sposoby zabezpieczenia to np. kliny, pasy oraz poduszki powietrzne. Ich użycie zależy od rodzaju ładunku oraz sposobu pakowania.

 

W swojej karierze zawodowej zapakowałem całe mnóstwo kontenerów konsolidacyjnych i nie chwaląc się mieliśmy 0% szkodowości! 🙂

 

Nie sposób w krótkim artykule napisać,  ile możliwości daje nam samodzielne formowanie jednostki ładunkowej.

Mam nadzieję, że udało mi się Państwa zainteresować tematem. Zapraszam do zadawania pytań, dyskusji oraz oczywiście do składania zleceń na ten typ usługi.

 

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!  🙂

mail : info@seacargoo.com

tel. / Phone: +48 (58) 688 82 10

 

 

Pamiętaj, z Sea Cargo Operations – z https://seacargoo.com/ Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! ⚓️

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Import ze Sri Lanki z Sea Cargo Operations!
Sytuacja w portach ukraińskich.
Menu