Kontynuując naszą podróż po Chinach, tym razem skupimy się na tematyce domowej, mieszkalnej. Faktem jest, że coraz chętniej sięgamy po chińskie meble, dekoracje i tekstylia domowe.
Chiny należą do największych producentów mebli na świecie. Jednocześnie stale rośnie popularność importu mebli tamtejszej produkcji. Popyt napędzany jest przez dynamiczny rozwój chińskiego rynku nieruchomości oraz wzrastającą siłę nabywczą chińskich konsumentów. W produkcji mebli szczególnie specjalizuje się kilka regionów w Chinach. Wiele firm meblowych stacjonuje w północno-wschodniej części kraju.
Import chińskich mebli, które wyróżniają się coraz lepszą jakością i wciąż atrakcyjnymi cenami, wiąże się z niekiedy surowymi regulacjami, gdy chcemy je sprowadzić do państw Unii Europejskiej, w tym Polski. Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów proceduralnych, warto wcześniej zasięgnąć wiedzy w zakresie dokumentacji (m.in. potrzebne certyfikaty) i technicznych formalności.
Stawki cła DLA MEBLI:
My przychodzimy z pomocą i podajemy stawki celne na najpopularniejsze towary z omawianej branży:
Meble kuchenne, części mebli drewnianych – 2,7%
Meble rattanowe, robione ręcznie – 5,6%
Dodatki do mebli (ozdoby) – 6,5%
Parasolki ogrodowe – 4,7%
Krzesła, meble z plastiku, do siedzenia i obrotowe, metalowe szafki – 0%
Stawki cła DLA DEKORACJI:
Urządzając wnętrze domu, nie możemy zapomnieć o produktach typu home decor.
Dziś wyposażenie wnętrza to dla wielu kluczowa sprawa przy planowaniu przytulnego domu. Popyt na takie towary rośnie, bo trendy stale się zmieniają. Chińczycy proponują zarówno klasyczne dekoracje domowe, jak i bardziej oryginalne – potrafią zaskoczyć! Takie domowe akcesoria w niskich cenach robią furorę choćby na uwielbianym w Polsce portalu Aliexpress. Oto cło na wybrane produkty.
Artykuły z porcelany chińskiej – 6%
Zegary i lampy – 4,7%
Lustra – 4%
Kalendarze oraz ręcznie robione obrazy – 0%
Stawki cła DLA TEKSTYLIÓW:
Jeśli zaś chodzi o tekstylia domowe, to trzeba przyznać, że w Chinach ta branża rozwija się prężnie i w wyjątkowo szybkim tempie. Chińskie produkty trafiają do ponad 200 krajów świata. Warto zainteresować się ściągnięciem takich towarów do Polski, bo tak jak w przypadku wielu innych artykułów, wzrasta ich jakość, a koszta dalej są niskie. Centralny ośrodek przemysłowy, jeśli chodzi o domowe tekstylia, to miasto Shaoxing w prowincji Zhejiang. Jak wyglądają stawki celne na najważniejsze produkty z tej branży?
Tu podział jest bardzo prosty : Artykuły: firany, zasłony, koce, ścierki, bielizny pościelowe, stołowe i toaletowe.
Bawełniane i dziane → 12%
Z włókien syntetycznych → 6%
Dwa razy do roku w Chinach odbywa się prawdziwe święto branży meblarskiej – targi CIFF (China International Furniture Fair), których pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. To największe targi meblowe na świecie. Ich dewiza to „lepsze życie, lepsza praca”.
Na targach można znaleźć produkty najwyższej jakości zgodne z aktualnymi trendami. CIFF to nie tylko multum wystawców ze swoimi towarami, ale również specjalne wystawy, eventy i okazja do nawiązania dobrych kontaktów biznesowych. Na wiosnę targi odbywają się w Kantonie, a na jesień – w Szanghaju.
W bieżącym roku, marcowa edycja CIFF w Kantonie pobiła wszelkie rekordy, bo wzięło w niej udział ponad 4300 wystawców na prawie 800 tys. metrów kwadratowych i uczestniczyło około 300 tys. klientów. Podobnym sukcesem była wrześniowa odsłona CIFF w Szanghaju.
Przyszłoroczne wiosenne targi w Kantonie zaplanowano w dniach 18-21 marca.
Z Sea Cargo Operations Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.
Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!
Ahoj!