Mienie przesiedlenia – co wolno a czego nie?

  1. Strona główna
  2. eksport
  3. Mienie przesiedlenia – co wolno a czego nie?

 

Choć według oficjalnych danych statystycznych w ostatnich latach wiele polskich rodzin zdecydowało się na powrót z emigracji, to odsetek chętnych na poważną wyprowadzkę z kraju nadal jest wysoki. A zagraniczna przeprowadzka zawsze stanowi spore wyzwanie, niezależnie od wybranego nowego miejsca do życia. Czy to najbliższy zachodni sąsiad, czy Skandynawia, czy Wyspy. Zaplanowanie tej operacji wymaga wiedzy, czasu i cierpliwości. Transport niekiedy całego swojego dobytku musi być szczegółowo dopracowany zarówno pod względem formalno-prawnym, jak i organizacyjnym. W takiej sytuacji mówimy o przewozie mienia przesiedleńczego.

 

Mienie przesiedleńcze to definicyjnie: “rzeczy przeznaczone na własny użytek osób zainteresowanych lub do zaspokojenia potrzeb ich gospodarstw domowych”. Przekładając na prosty język, to po prostu majątek osobisty, który chcemy przenieść razem ze zmianą miejsca (kraju) zamieszkania. W jego skład wchodzą przede wszystkim: rzeczy osobiste, umeblowanie, sprzęt AGD, prywatne pojazdy mechaniczne, zwierzęta i inne niezbędne elementy dobytku.

 

Ładunki zakazane  🚫

 

Czego z kolei absolutnie nie można kwalifikować do mienia przesiedleńczego? Inaczej mówiąc, co jest wyłączone z takiej listy?

– leki

– suplementy diety

– artykuły spożywcze

– alkohol

– wyroby tytoniowe (w tym sam tytoń)

– te same rzeczy w większej ilości, gdyż może to wskazywać na możliwość ewentualnego handlu nimi

 

🇪🇺 Ulga unijna

Z kwestii formalnych przede wszystkim należy podkreślić, że odkąd Polska weszła w 2004 r. do Unii Europejskiej, to przepisy ws. mienia przesiedleńczego uległy znacznemu ułatwieniu. Kraje członkowskie euro-wspólnoty nie muszą stosować wewnątrz Unii ceł przywozowych i wywozowych, a zatem dodatkowa opłata nie jest konieczna.

 

W takich przeprowadzkach zdarzają się nam zarówno transporty drobnicowe (np. jedna paleta lub kilka palet) bądź transport pełnokontenerowy (gdy dobytek jest spory ilościowo i gabarytowo). Wtedy Klienci decydują się na kontener 20′ (6 metrów długości) bądź 40′ (12 metrów długości). Zazwyczaj gdy przeprowadzający się planuje wziąć ze sobą meble, sprzęt ADG i rzeczy osobiste – w grę wchodzi jednak kontener.

Transport kontenerowy to około połowa wszystkich naszych zleceń przesiedlenia mienia.

 

Kliencie, zależy nam na tym aby Twoje mienie dotarło bezpiecznie!

 

Planując wyprowadzkę zagraniczną z Polski do innego europejskiego kraju, warto zaufać prawdziwym ekspertom z wieloletnim doświadczeniem w fachu – takim jak my. 🙂 Gorąco rekomendujemy wybór opcji “full service” z załadunkiem, rozładunkiem i załatwieniem formalności celnych. Z takiej możliwości korzysta ogromna większość zainteresowanych. Z nami możesz mieć pewność, że całe przedsięwzięcie będzie zrealizowane w pełni profesjonalnie i z zachowaniem najwyższych standardów. Cały dobytek bez problemu zostanie przetransportowany do wskazanego punktu na mapie świata.

 

 

Z Sea Cargo Operations seacargoo,Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia!

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

A H O J! ⚓️

Tags: , , , , , , , , ,

Polecane artykuły

Polskie meble hitem na świecie!
Bo transport morski potęgą jest i basta! 🙂
Menu