Ubrania z Chin? O imporcie odzieży z Fabryki Świata.

  1. Strona główna
  2. import
  3. Ubrania z Chin? O imporcie odzieży z Fabryki Świata.

 

Kolejny etap naszej długiej podróży po Chinach to temat odzieżowy. Jeśli chodzi o import z chińskiego rynku, to dominuje właśnie sprowadzanie ubrań. Biorąc pod uwagę tradycyjnie konkurencyjne ceny, które umożliwiają stworzenie dochodowego biznesu, w żadnym stopniu nie może to dziwić.

 

Planując inwestycję w import ubrań z Chin musimy pamiętać, że w tym wypadku opłaca się wyłącznie zakup dużej ilości towaru, bo przy mniej ambitnych założeniach, z pomocą mogą przyjść chińskie centra handlowe działające w Polsce. W myśl zasady “tanio kup, drożej sprzedaj” warto jednak zaangażować się w importowanie chińskiej odzieży bezpośrednio ze “źródełka”.

 

Niskie ceny niskimi cenami, ale uczciwie trzeba przyznać, że Chińczycy mogą pochwalić się stałym wzrostem jakości produkowanych ubrań. Rośnie popularność rynku pomimo konkurencji ze strony np. Wietnamu. Dalej jednak Chiny są numerem jeden, właśnie przez wspomnianą jakość oraz niezwykle istotne kwestie, jakimi są bezpieczeństwo transportu i ogólne zaufanie przy transakcji handlowej.

 

Obserwując chiński rynek odzieżowy można dostrzec coraz lepszą ofertę lokalnych, tamtejszych marek, które dynamicznie się rozwijają i próbują bez kompleksów atakować inne rynki. Takim przykładem jest np. marka Li-ning. Co ciekawe, w celu promocji firmy w przeszłości podpisywano kontrakty reklamowe ze znanymi postaciami świata sportu, a konkretnie lekkoatletyki, m.in. legendarną tyczkarką Jeleną Isinbajewą.

 

Jak wygląda import ubrań z Chin od kwestii formalnej? Po pierwsze, należy wystrzegać się kupna podróbek. W przypadku “markowej” odzieży istnieje niemal stuprocentowa pewność, że trafimy na nieoryginalny produkt. Dzieje się tak z prostego powodu: ceny detaliczne markowych produktów są w Chinach wyższe niż u nas, dlatego się to nie opłaca. Próba sprowadzenia takiej odzieży skończy się nerwami, stratą finansową i otrzymaną wysoką karą od Urzędu Celnego. Słowem: nie warto.

 

Warto za to wszystko dokładnie sprawdzić, jeśli chodzi o niezbędne dokumenty, przepisy i wymagania. W Unii Europejskiej np. obowiązuje całkowity zakaz importu skór z psów i kotów oraz produktów je zawierających. Wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego muszą spełniać odpowiednie wymogi, czyli być zgodne z międzynarodową konwencją CITES.

 

Na koniec spójrzmy, jak prezentują się stawki celne na wybrane produkty odzieżowe z Chin:

 

12%:

– artykuły z bawełny np. dresy i odzież dla niemowląt
– palta, płaszcze, kurtki i tym podobne
– bluzki i koszule z dzianin
– odzież wykonana z filcu

4%:

– skórzane rękawiczki
– produkty ze skóry wyprawianej
– paski i inne wyroby skórzane
– galanteria

3.7%:

– odzież ze skór futerkowych

3.2%:

– futra sztuczne

0%:

– plecione nakrycia głowy

 

Podsumowując, mając odpowiednią wiedzę i plan, warto zainteresować się importem odzieży z Chin, bo może okazać się bardzo opłacalne finansowo.  🙂

 

Sea Cargo Operations Twój ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Serdecznie i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Ahoj! ⚓️

 

 

Tags: , , , , ,

Polecane artykuły

Jak Chiny zostały „Fabryką Świata”?
Eksport do Kanady? To jeden z lepszych kierunków w eksporcie!
Menu